Sayfalar

Hakkımızda

Hakkımızda

T.C M.E.B Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu Nasıl Bir Yerdir?

T.C. M.E.B Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu´nda aslında her çocuk kendisidir. Kendilik algısını geliştirirken, öteki ile olan farklılıkların kabulünü yaşarken aynı zamanda onunla benzerliklerini bulur. İşbirliğini, paylaşmayı, hayata ve kendine güvenmeyi öğrenir. Hayatla ilgili bu önemli deneyimleri, oyun ve etkinlikler sayesinde öğrendikleriyle harmanlayarak kendi kendini büyütür.

Büyümek Güzeldir!

Biz, çocukları bu macera dolu yolculuklarında içimizdeki çocuğun kulağı ile duyar, yüreği ile destekleriz. Bir yetişkine ihtiyaç duyduklarında ise ellerini tutacak bir el bulmak için kafalarını kaldırmaları yeterli olur; biz hemen yanıbaşındayız.

Öğrenmek Kişisel Bir İştir!

Biz her çocuğun öğrenmeye olan ihtiyacını ve istekliliğini şaşırtıcı, kışkırtıcı, haz verici, eğlendirici öğrenme ortamları ve etkinlik programları ile destekleriz. Farklı alanlardaki yetenekleri su yüzüne çıkarmak üzere tasarlanmış bu etkinlik programları sayesinde çocuklar becerilerinden memnun ve kendine güvenen bireyler olarak yaşamayı öğrenirler. Kendi ve çevresiyle barışık bu küçük bireyler ise barış ve zenginlik içinde bir ortam yaratır. Bizim de içimiz sevinç ve umut dolar.


Misyonumuz:

* Öz güveni gelişmiş,
* Kendini ifade edebilen,
* Sorumluluk sahibi,
* Araştıran, sorgulayan, üretken,
* Milli ve manevi değerlerine bağlı,
* Öğrendiklerini yaşam ile uyumlu hale getirmeyi başarabilen bireyler yetiştirmektir.


Vizyonumuz:

Farklı eğitim seçenekleri ile yeniliklere açık, çağdaş özdeğerlere bağlı öncü bir kurum olmaktır.


Eğitim Amacımız:

Çocukların öğrenme süresince aktif katılımını sağlayarak, açık fikirli, araştıran, sorgulayan, duyarlı, dengeli, yaratıcı düşünen, karakteri gelişmiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlakı yüksek çocuklar yetiştirmektir.

.