Sayfalar

Anaokulumuz

Eğitim - Öğretim Metotumuz:

Okulumuzda çoklu zeka sistemine dayalı eğitim programı uygulanmaktadır. Çocuk merkezli olan bu eğitim programın da çocuklarımızın her alanda gelişimi dikkatle izlenir. Desteklenmeye ihtiyaç duyulan noktalar, birebir ilgi ve paylaşımla geliştirilir.

Çocuklarımızın yetenekleri bizler için çok önemlidir. Bu yetenekleri keşfedilerek ve desteklenerek aileleri ile paylaşılır.

Eğitim programımız; çocukların bireysel gelişimini, sosyalleşmesini, kendini ifade edebilmesini, yeni bilgiler öğrenmesini, öğrendiklerini uygulamasını, farklı insanlarla paylaşmasını ve mutlu bir birey olmasını sağlayacak çeşitli aktivitelerden oluşmaktadır.


Eğitim Anlayışımız:

Çocuklarımızın tüm gelişim alanlarını destekleyen (duygusal, sosyal, bilişsel, dil, fiziksel gelişim), bütünleştirilmiş ve çocuk merkezli bir program anlayışına sahibiz.

Hedefimiz; Bulunduğu ortamlarda kendini rahatlıkla ifade edebilen, kendisiyle ve çevresiyle barışık, özgüven sahibi, hayal güçleri olan, karşılaştıkları sorunları çözebilme konusunda cesaretli ve girişken, merak eden soran, sorgulayan farkındalıklara saygılı, ayrıntılara dikkat edebilen, zamanı uygun şekilde değerlendirebilen, aktif ve katılımlı öğrenmekten hoşlanan çocuklar yetiştirmektir.

Çoklu zeka kuramının amacı, eğitimde kişilerin neler yapabileceğinden çok, neleri yapabileceğinin düşünülmesidir. Her birey kendine ait ve kendine özgüdür. Dolayısıyla herkes farklı öğrenebilir.

Proje tabanlı öğrenme bizim için önemli çünkü; çocukların karşılaştıkları sorunlar üzerinde ortaklaşa çalışmalar yaparak, paylaşarak ve işbirliği içerisinde, eğitimcilerimizin de bu çalışmalar esnasında çocuklarımıza rehberlik ettiği, ortaya çıkan ürünlerin süreçle birlikte değerlendirildiği bir yaklaşım olduğu için.


Çalışma Dönemlerimiz:

Resmi tatil günleri dışında okulumuz 12 ay boyunca haftanın 5 günü kesintisiz olarak eğitime devam etmektedir.


Çalışma Saatlerimiz:

Okulumuz sabah 7.30’da güler yüzlü öğretmenlerimiz tarafından açılmaktadır ve saat 10.00’a kadar çocuklarımızın okula gelişi devam etmektedir. Saat 15.00’da başlayan okul çıkışlarımız 18.30’da sona ermektedir. Okula geliş gidişlerdeki disiplin hem öğrencilerimiz hem de okulumuz açısından önem taşımaktadır. Okula gelmeyen öğrencilerimizin gerekçelerinin okul yönetime bildirilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde anaokulundan anne veya baba dışında herhangi biri alacak ise bunun daha önceden okul yönetimine mutlaka bildirimesi gerekmektedir. Bu durum hem çocuklarımızın güvenliği hem de okul yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır.


Etkinliklerimiz:

* İngilizce (ücretsiz)
* Satranç (ücretsiz)
* Değerler Eğitimi (ücretsiz)
* Akıl ve Zeka Oyunları (ücretsiz)
* Jimnastik (ücretsiz)
* Ebru Sanatı (ücretsiz)
* Savunma Sporları (ücretli)
* Mutfak Etkinlikleri (ücretsiz)
* Binicilik (ücretli)
* Yüzme (ücretli)
* Pedagog Danışmanlık (ücretsiz)
* Resim Dersleri (ücretsiz)
* Sanat Etkinlikleri (ücretli)

.